راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

همانطور که از عنوان این مقاله پیداست قرار است به معرفی، بررسی و مقایسه انواع دستگاه تصفیه هوا بپردازیم تا شما بتوانید به راحتی یکی از آنها را با توجه به نیاز خودتان انتخاب و تهیه کنید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

 

امروزه نیاز به دستگاه تصفیه هوا در منزل، محل کار، و… بیشتر حس می شود چون استفاده روز افزون از سوخت های فسیلی به ویژه در خودرو ها، نیروگاه ها، و… باعث افزایش آلودگی هوا شده است. این آلودگی هوا به راحتی به تمام افراد جامعه آسیب خودش را وارد می کند و اگر فرد حتی هیچگونه بیماری تنفسی نداشته باشد بازهم ممکن است به دلیل آلودگی هوا به درمانگاه ها و مراکز بهداشت مراجعه کند.

خوشبختانه محققان و دانشمندان راهکار خوبی را برای مقابله با آلودگی هوا به کار گرفتند و آن ساخت دستگاه تصفیه هوا است. این دستگاه ها در ابعاد، قدرت و ظرفیت های خاص و زیادی تولید شده اند که هر کدام در مکان های مختلف کاربرد دارند.

به همین دلیل برای اینکه دستگاه متناسب با نیازتان را بتوانید انتخاب و تهیه کنید لازم دیدیم که در این مقاله به معرفی تعدادی از دستگاه تصفیه هوا بپردازیم. برای شناخت بهتر این دستگاه ها با ما همراه باشید.

1: دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 pro

دستگاه تصفیه هوا شیائومی
دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 pro

اولین دستگاه تصفیه هوا که به شما معرفی می کنیم دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 pro است. این دستگاه از خانواده دستگاه های تصفیه هوا شیائومی است. براساس اعلام شرکت شیائومی این دستگاه با قدرت تصفیه 8330 لیتر هوا در دقیقه یکی از قویترین دستگاه تصفیه هوا است.

این دستگاه برای مکان های 56 تا 65 متر مربع مناسب است تا هوای آنجا را برای مصرف کنندگان تصفیه کند. وزن این محصول حدود 6 کیلوگرم است که برای جابجایی مناسب است. این دستگاه مراحل فیلتر هوا را در سه مرحله انجام می دهد. همچنین یکی از امکانات آن دارا بودن حسگر گرد و غبار است.

حسگرهای گرد و غبار به صورت هوشمند میزان گرد و غبار خیلی ریز در هوا را تشخیص می دهد و با توجه به آن هوا را تصفیه می کند. البته علاوه بر آن شما می توانید میزان گرد و غبار را در نمایشگر دستگاه تصفیه هوا ببینید. این قابلیت یک امکان بی نظیر را برای استفاده کنندگان این دستگاه فراهم کرده است.

جنس بدنه این محصول از پلاستیک است تا حمل آن سبک و راحت باشد. همچنین آنچه که درمورد آن گفته شده است در مورد توان مصرفی آن است که 50 وات اعلام شده است. ابعاد این دستگاه تصفیه هوا با ارتفاع 550 میلی متر، عرض 275 میلی متر و طول 275 میلی متر است. در واقع طول و عرض آن یکی و ارتفاع آن حدود نیم متر است.

در صورتی که شما برای مکان نسبتا بزرگ یک دستگاه تصفیه هوا می خواهید تهیه کنید این محصول می تواند به شما در تحقق این امر کمک کند.

2: دستگاه تصفیه کننده هوا شیائومی مدل Air Purifier 4 Lite

دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 lite
دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 lite

حالا رسیدیم به دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 lite که در بین لیست ما دومین دستگاه قدرتمند تصفیه هوا محسوب می شود.

این دستگاه با داشتن توان 400 متر مکعب در ساعت می تواند در محیط 40 تا 48 متر مربع مناسب باشد. وقتی 400 متر مکعب را تبدیل به لیتر و سپس تقسیم بر دقیقه می کنیم عدد 6666 لیتر در دقیقه به دست می آید. این بدان معناست که دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 lite می تواند در هر دقیقه 6666 لیتر هوای پاک تحویل بدهد.

همچنین وزن آن نسبت به دستگاه قبلی 2 کیلو کمتر و حدود 4 کیلوگرم می باشد. این دستگاه نیز مانند دستگاه شماره یک ما دارای حسگر گرد و غبار است که بتواند به صورت هوشمند کار کند. جنس بدنه ین محصول از پلاستیک است و ارتباع آن 533 میلی متر می باشد.

طول و عرض آن هم 240 میلی متر است که این دستگاه را در ابعاد کوچکتر نسبت به دستگاه تصفیه هوا مدل air purifier 4 pro قرار داده است.

با مشخصاتی که ذکر شد طبیعتا این دستگاه در حال منزل، اتاق جلسات، و… که ابعاد بین 40 48 متر مربع دارد بسیار کارآمد است. این هم می تواند برای بعضی از افراد گزینه مناسبی برای خرید باشد.

3: دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Mi Air Purifier 4

تصفیه هوا 4
دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4

دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 نیز به عنوان یکی از دستگاه های تصفیه هوا برای معرفی توسط ما قرار می گیرد. قدرت تصفیه هوای این دستگاه حدود 6 هزار لیتر در دقیقه است. نسبت به دستگاه قبلی حدود 666 لیتر کمتر می تواند هوا تصفیه کند.

این دستگاه می تواند در مکان های که 28 تا 48 متر مربع است به کار گرفته شود تا هوای آنجا را تصفیه کند. جنس بدنه آن از پلاستیک ABS است و صفحه نمایشگر آن OLED می باشد که با لمس شما کار می کند. این دستگاه تصفیه هوا کاملا هوشمند است و می تواند تا 99.7 درصد از آلودگی هوا را تصفیه کند و جالبتر اینکه حتی می تواند ذراتی به اندازه 0.3 میکرومتر را هم تصفیه و از هوا جداسازی کند.

عمر فیلتر درون آن بستگی به شدت آلودگی هوا بین 6 تا 12 ماه توسط شرکت سازنده آن اعلام شده است. وزن آن 5.6 کیلو گرم است و این یعنی این دستگاه نسبت به دستگاه PRO  سبک تر و نسبت به LITE سنگین تر است.

ولی بازهم انتخاب آن به عهده خودتان است و با توجه به نیاز تان می توانید انتخاب کنید. البته وزن چندان تاثیری روی انتخاب نمی تواند داشته باشد چون وزن این دستگاه های که ما معرفی می کنیم از 6 کیلوگرم بیشتر نمی شود.

4: دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Air Purifier 4 Compact

دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Air Purifier 4 Compact
دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل Air Purifier 4 Compact

حالا می رسیم به آخرین دستگاه تصفیه هوا که در لیست مان قرار دارد. دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 compact یکی از دستگاه های نسبتا کوچک است که برای تصفیه هوای محیط 40 تا 48 متر مربع مناسب است. این دستگاه دارای وزن حدود 2200 گرم است که از نظر سبکی بسیار مناسب است. نوع فیلتر به کار رفته در آن هپا است.

فیلتر های هپا به عنوان فیلتر بسیار پیشرفته شناخته می شوند که می توانند حتی ویروس و باکتری را فیلتر کنند. دستگاه تصفیه هوا شیائومی مدل air purifier 4 compact دارای یک نمایشگر وضعیت دستگاه است که شما با استفاده از آن می توانید وضعیت کارکرد دستگاه را مشاهده کنید.

ابعاد آن 533x240x240 میلی‌متر است. یعنی طول و عرض آن 24 سانتی متر و ارتباع آن حدود 53 سانتی متر می باشد. قدرت تصفیه هوای این دستگاه حدود 3800 لیتر در دقیقه و 230 متر مکعب در ساعت است. جنس بدنه آن مانند سایر دستگاه های تصفیه هوای شیائومی از پلاستیک است.

این مورد هم می تواند گزینه ای برای خرید تان باشد.

رسیدیم به قسمت جمع بندی مقاله راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

ما در این مقاله به شما چهار دستگاه تصفیه هوا شیائومی با مدل ها، قدرت ها، ظرفیت ها و ابعاد مختلف را معرفی کردیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای اتسفاده انتخاب کنید. این دستگاه ها با قیمت های متفاوت و متناسب با امکانات و ویژگی های خودشان ارائه می شود.

همچنین این محصولات را می توانید به راحتی از مچی موب تهیه کنید چن همه دستگاه های که در این مقاله معرفی شد در مچی موب موجود است. مچی موب به عنوان عرضه کننده انواع محصولات اداری، خانگی، و… همیشه آماده خدمات رسانی به مشتریان خودش است تا بتواند بخشی از نیازهای زندگی آنان را برطرف کند.

ممنونیم که تا آخر مقاله با ما همراه بودید.